“Kam ardhë me i ndreq varret e nanës dhe babës”, malli i mërgimtarit që i djeg shpirtin (VIDEO)

Në pikën kufitare në Merdare mërgimtarët janë të shumtë që po vijnë për pushime. Ata janë pyetur se për çfarë më tepër i merr malli dhe përgjigjet ishin prej më të ndryshmeve. Mes tjerash, një mërgimtar që po vinte nga Gjermania emocionoi me fjalët e tij. Ai tregoi se këtë pushim ka ardhur për t’i… Continue reading “Kam ardhë me i ndreq varret e nanës dhe babës”, malli i mërgimtarit që i djeg shpirtin (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

4 mijë e 500 euro për një vizë pune, kështu duhet të aplikoni tash për vizë (VIDEO)

Një termin për vizë pune në Gjermani, një qytetari të Kosovës po i kushton hiç më pak se 4 mijë e 500 euro. Me një tregtar të tillë të termineve ra në kontakt edhe gazetari i KIKS Kosovës. Duke u paraqitur se është i interesuar për një termin të vizës së punës, tregtari e siguron… Continue reading 4 mijë e 500 euro për një vizë pune, kështu duhet të aplikoni tash për vizë (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

“Pa ti q* r***, met ngre zhag…”/ Kjo i ndodhi Zafir Berishës

Zafir Berisha, ish-deputet i Nismës Socialdemokrate, së shpejti pritet të dalë para gjykatës, lidhur me akuzën se ka kanosur përmes telefonit kryetarin e komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj. Ashtu siç kishte raportuar ekskluzivisht Sinjali, Berisha po akuzohet se përmes telefonit, më 23 qershor për motive politike, i ka dërguar Totajt sms me tekst, me përmbajtjen… Continue reading “Pa ti q* r***, met ngre zhag…”/ Kjo i ndodhi Zafir Berishës

Published
Categorized as Lajme

Nëna kosovare falënderon dy zyrtarët policorë: Falë tyre vajza ime është gjallë sot (FOTO)

Një nënë nga fshati Bardhosh i Prishtinës ka falënderuar dy zyrtarë policorë që ia shpëtuan jetën vajzës së saj, e cila që pak ditë ka mbushur një vjet. Për Gazeta Insajderi, L.Sh (nëna) ka rrëfyer tmerrin që përjetoi në mbrëmjen 5 korrikut, e që sipas saj sikur të mos takohej me policët Dardan Syla e… Continue reading Nëna kosovare falënderon dy zyrtarët policorë: Falë tyre vajza ime është gjallë sot (FOTO)

Published
Categorized as Lajme

Shpëtoi një grua serbe nga zjarri, por Zvicra e gjobiti të riun kosovar me 4500 franga, rrezikon të dëbohet

Në fund të muajit prill, Mexhidi, një i ri kosovar, e shpëtoi Ivanën nga zjarri në banesën e saj. Kjo histori bëri jehonë edhe për faktin se një shqiptar shpëtoi një serbe, dy popuj që nuk kanë qenë gjithmonë në marrëdhënie të mira. Megjithatë, ky gjest heroik bëri që i riu, i vendosur ilegalisht në… Continue reading Shpëtoi një grua serbe nga zjarri, por Zvicra e gjobiti të riun kosovar me 4500 franga, rrezikon të dëbohet

Published
Categorized as Lajme

“Ferri” që përjetuan kosovarët brenda autobusit gjatë kthimit nga Shëngjini, pamje trishtuese (VIDEO)

Udhëtimi nga Shëngjini për në Kosovë nuk shkoi mirë për disa kosovarë. Në autobusin me të cilin po ktheheshin nga pushimet, nuk punonte klima. Në temperatura të larta, fëmijë e të rritur po vuanin nga i nxehti i madh brenda autobusit të një kompanie kosovare (emër i njohur për redaksinë). Një udhëtar në kushte anonimiteti… Continue reading “Ferri” që përjetuan kosovarët brenda autobusit gjatë kthimit nga Shëngjini, pamje trishtuese (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Kush i tradhtoi 3 të rinjtë e ekzekutuar në Fushë-Krujë, këto janë të dhënat e fundit (DETAJE)

Brilant Martinaj, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha 3 të rinjtë e ekzekutuar në një ate ntat mafioz në Fushë Krujë d yshohet se janë tradhtuar nga persona që kanë pasur dijeni për lëvizjet e tyre. Një nga të hetuarit është punonjësi i servisit ku ishin nisur për të shkuar viktimat. Lëvizjet e viktimave para v… Continue reading Kush i tradhtoi 3 të rinjtë e ekzekutuar në Fushë-Krujë, këto janë të dhënat e fundit (DETAJE)

Published
Categorized as Lajme

Emërohet Bordi i kompanisë rajonale të ujësjellësit ‘Gjakova’

Në mbledhjen e Qeverisë, Kurti prezantoi emrat e kryesuesit dhe anëtarëve të bordit.“Për drejtor të bordit të ndërmarrjes publike KRU Gjakova, propozoj të emërohen këta kandidatë: Urim Gashi, kryesues; Arianeta Nura, anëtare; Vildane Maloku, anëtare dhe Jeton Haxhijaha, anëtar”, tha ai. Kreu i ekzkeutivit tha se të emëruarit duhet t’i kryejnë detyrat “në përgjegjësi dhe… Continue reading Emërohet Bordi i kompanisë rajonale të ujësjellësit ‘Gjakova’

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!