Flasin rusët e arrestuar pas sulmit ndaj ushtarëve në Uzinën e Gramshit

“Jemi turistë. Kemi pasion fotografinë e uzinave të braktisura. Menaxhojmë faqe në Instagram dhe nuk i përkasim asnjë agjencie inteligjente”. Kështu janë shprehur para autoriteteve shqiptare 3 personat e ndaluar pasi kanë tentuar të futen në uzinën e Gramshit. Gazetarja e Top Channel, Dorjana Bezat, ka mësuar se pavarësisht pretendimit të tyre, sendet personale të… Continue reading Flasin rusët e arrestuar pas sulmit ndaj ushtarëve në Uzinën e Gramshit

Published
Categorized as Lajme

Lifti bie me shpejtësi si pasojë e ndaljes së rrymës, lëndohet rëndë 29-vjeçarja kosovare

Kohët e fundit gjendja me mungesën e energjisë elektrike është rënduar, pasi kriza globale goditi edhe Kosovën. E mungesa e furnizimit të rregullt me energji, u bë shkak që një grua nga Fushë Kosova të përfundoj në spital me lëndime të rënda, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se gjithçka ka ndodhur në një objekt banesor… Continue reading Lifti bie me shpejtësi si pasojë e ndaljes së rrymës, lëndohet rëndë 29-vjeçarja kosovare

Published
Categorized as Lajme

Don Xhoni ua bën dhuratë një villë prindërve të tij (FOTO)

Rep-artsiti i njohur Don Xhoni ju ka bërë një dhuratë tejet të çmuar prindërve. Reperi inga Drenica i cili ka qenë mjaft aktiv këtë sezon veror ka treguar përmes rrjeteve sociale se prindërve ju ka blerë një vilë. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një fotoje në Instasory. “E çka m’duhet ma shumë në… Continue reading Don Xhoni ua bën dhuratë një villë prindërve të tij (FOTO)

Published
Categorized as Showbiz

Kosovari – policëve: “A po doni mu rrehë? Hajt se jau kallxoj qefin”, pastaj ia fut vrapit duke ikur

Zyrtarët policorë shpesh herë janë cak i sharjeve e ofendimeve nga qytetarët, të cilët ka raste kur eskalojnë edhe në kërcënime e sulme fizike. Në këtë mënyrë ata përballen me vështirësi gjatë kryerjes së detyrave zyrtare e shpesh u rrezikohet edhe jeta, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në… Continue reading Kosovari – policëve: “A po doni mu rrehë? Hajt se jau kallxoj qefin”, pastaj ia fut vrapit duke ikur

Published
Categorized as Lajme

Këtu mund ta shikoni të plotë super duelin mes Joshuas dhe Usyk (VIDEO)

Oleksandr Usyk është shpallur kampion bote në kategorinë e rëndë në boks. Ukrainasi e ka mposhtur Joshuan pas 12 raundeve me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Përkundër që ishte duke humbur, Usyk u rikthye dhe e fitoi meçin me pikë. Ata që nuk kanë arritur ta shikojnë mbrëmë meçin, atë mund ta shikoni duke klikuar… Continue reading Këtu mund ta shikoni të plotë super duelin mes Joshuas dhe Usyk (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Zbulohet kush janë rusët që suImuan ushtarët shqiptarë në Uzinën e Armëve në Gramsh, të dyshuar si agjentë

Abc ka zbuluar dy nga tre emrat e shtetasve që tentuan të hynin fshehurazi në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh, të cilët dyshohet të jenë agjentë rusë. 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva është me pasaportë ruse, ndërsa Mikhail Zorin 23-vjeç me pasaportë ruse. Ngjarja Burime për Abc bënë me dije se tre shtetasit e huaj… Continue reading Zbulohet kush janë rusët që suImuan ushtarët shqiptarë në Uzinën e Armëve në Gramsh, të dyshuar si agjentë

Published
Categorized as Lajme

Kush janë dy ushtarët shqiptarë që u pIagosën nga rusët

Gazetari Aldo Kozarja në një raportim për edicionin e lajmeve në Abc, ka zbardhur dinamikën e ngjarjes së ndodhur në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh. Kozarja tha se tre shtetas të huaj janë parë parë Uzinës së Përpunimit të Armëve në Gramsh, të cilët janë pikasur nga ana e ushtarëve shqiptarë. Në momentin… Continue reading Kush janë dy ushtarët shqiptarë që u pIagosën nga rusët

Published
Categorized as Lajme

E rëndë: Katër shtetas rusë suImojnë me armë kimike ushtarët në Uzinën e Gramshit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Uzinën e Çekinit të Gramshit (ish-uzina mekanike e Armëve), ku katër shtetas të dyshuar rusë kanë suImuar me armë kimike ushtarët që ishin aty. Tre ushtarë kanë mbetur të plagosur, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore. Fatkeqësisht solucioni i hedhur i ka kapur sytë,… Continue reading E rëndë: Katër shtetas rusë suImojnë me armë kimike ushtarët në Uzinën e Gramshit

Published
Categorized as Lajme

“Prej dy ditësh i vinin vërdallë uzinës me aparat dhe harta në dorë”/ SuImi ndaj ushtarakëve në Gramsh, flasin dëshmitarët

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17:00 në uzinën ushtarake të Gramshit. Gazetari Igli Çelmeta ka arritur të sigurojë dëshmi të dëshmitarëve okularë dhe banorëve të zonës, të cilët kanë rrëfyer se i kishin parë prej dy ditësh shtetasit rusë që silleshin vërdallë mureve… Continue reading “Prej dy ditësh i vinin vërdallë uzinës me aparat dhe harta në dorë”/ SuImi ndaj ushtarakëve në Gramsh, flasin dëshmitarët

Published
Categorized as Lajme