E rëndë: Vdes 21 vjeçarja kosovare / FOTO ++

Ka vdekur në moshen 21 vjecare Lirije Luma nga fshati Glloboçicë e Kaçanikut Lajmin e kanë bërë të ditur familjaret e 21 vjecarës në Facebook Postimi i plotë: “Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi” Të nderuar familjar, miq e dashamirë, me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot ka ndërruar jetë motra… Continue reading E rëndë: Vdes 21 vjeçarja kosovare / FOTO ++

Këta janë tre personat që dyshohet se rrëmbyen dhe torturuan 18-vjeçaren kosovare / EMRAT

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Mitrovicë, ku tre persona kanë rrëmbyer një vajzë 18-vjeçare. Vajza e re u keqtrajtua për disa orë gjatë kohës që u mbajt e mbyllur në një lokacion të panjohur. E pas një pune hetimore të Policisë është arritur që të dyshuarit të arrestohen. Sinjali mëson ekskluzivisht nga… Continue reading Këta janë tre personat që dyshohet se rrëmbyen dhe torturuan 18-vjeçaren kosovare / EMRAT

Ky është 39-vjeçari kosovar që vdiq tragjikisht duke prerë dru në mal (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Burincë të komunës së Gjilanit, ku një 39-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e lëndimeve të rënda që mori gjatë kohës që po priste dru në një mal, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se personi që humbi jetën pasi e zuri një lis është… Continue reading Ky është 39-vjeçari kosovar që vdiq tragjikisht duke prerë dru në mal (FOTO)

Ky është i dyshuari nga Ferizaj që tentoi ta vras shokun se ia mori të dashurën

Gazeta Sinjali raportoi dje për arrestimin dhe ndalimin e një 31-vjeçari nga fshati Pleshinë i Ferizajt, nën dyshimet se ka tentuar ta v ras shokun e ti 38-vjeçar, duke e akuzuar se ka krijuar lidhje me të dashurën e tij. Shokët u ballafaquan në shtëpinë e të dyshuarit, ku ai shkrepi një plumb, me ç’rast… Continue reading Ky është i dyshuari nga Ferizaj që tentoi ta vras shokun se ia mori të dashurën

Zhurmë e madhe në Mitrovicë, serbët lëshojnë alarmin për grumbullim (VIDEO)

Po ndodhë tani. Serbët kanë lëshuar alarmin e njohur si ‘usbuna’, i cili shërben për grumbullimin e serbëve të veriut. Ky alarm vie sot, më 31 korrik, para 1 gushtit, kohës kur pritet të hyjë në fuqi vendimi i qeverisë për ndërrimin e targave serbe me ato RKS, si dhe reciprocitetit për letërnjoftimet serbe. Zhurma… Continue reading Zhurmë e madhe në Mitrovicë, serbët lëshojnë alarmin për grumbullim (VIDEO)

Mrekullia – Film turqisht me titra: Mbani lotët

Një mësues shkolle Mahir Yılmaz, i cili jeton në një qytet bregdetar të Turqisë në vitet 1960, u transferua në një fshat të largët. Ai duhej të largohej kundër dëshirës së gruas dhe dy vajzave të tij. Atij iu desh të bënte një udhëtim shumë të gjatë me autobus, i cili ndalon shumë përpara destinacionit… Continue reading Mrekullia – Film turqisht me titra: Mbani lotët

“E shoh andërr tu e djeg veten për ta”, mërgimtari i gatshëm të sakrifikojë gjithçka për Thaçin (VIDEO)

Ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, e ka takuar vetëm tri herë gjatë jetës së tij. Por, për Vesel Bajramin, Thaçi është gjithçka. “Është njëri i shekujve. Shqiptarët vetëm tre njerëz i kanë të rangut të Thaçit, është Skënderbeu, është Enver Hoxha dhe Hashim Thaçi. Ish-presidenti është ikonë, është liria, pavarësia, është shteti i Kosovës”, tha… Continue reading “E shoh andërr tu e djeg veten për ta”, mërgimtari i gatshëm të sakrifikojë gjithçka për Thaçin (VIDEO)

Emërohet Bordi i kompanisë rajonale të ujësjellësit ‘Gjakova’

Në mbledhjen e Qeverisë, Kurti prezantoi emrat e kryesuesit dhe anëtarëve të bordit.“Për drejtor të bordit të ndërmarrjes publike KRU Gjakova, propozoj të emërohen këta kandidatë: Urim Gashi, kryesues; Arianeta Nura, anëtare; Vildane Maloku, anëtare dhe Jeton Haxhijaha, anëtar”, tha ai. Kreu i ekzkeutivit tha se të emëruarit duhet t’i kryejnë detyrat “në përgjegjësi dhe… Continue reading Emërohet Bordi i kompanisë rajonale të ujësjellësit ‘Gjakova’

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!