Don Xhoni ua bën dhuratë një villë prindërve të tij (FOTO)

Rep-artsiti i njohur Don Xhoni ju ka bërë një dhuratë tejet të çmuar prindërve. Reperi inga Drenica i cili ka qenë mjaft aktiv këtë sezon veror ka treguar përmes rrjeteve sociale se prindërve ju ka blerë një vilë. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një fotoje në Instasory. “E çka m’duhet ma shumë në… Continue reading Don Xhoni ua bën dhuratë një villë prindërve të tij (FOTO)

Published
Categorized as Showbiz

“My father king”/ 22-vjeçarja që bashkëjeton prej vitesh me Vali Corleonen, dyshohet se e plagosi atë me armë

Shtëpia ku bashkëjetonin prej vitesh personazhi i njohur për publikun, Princ Valentino Corleone dhe Anita Syla, mëngjesin e sotëm u shndërrua në një skenë krimi. Kjo pasi që 22-vjeçarja dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të Valit, duke e lënë atë të plagosur, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se e gjithë ngjarja… Continue reading “My father king”/ 22-vjeçarja që bashkëjeton prej vitesh me Vali Corleonen, dyshohet se e plagosi atë me armë

Published
Categorized as Showbiz

I dashuri i Leonorës, ‘baba i tenderëve’, ka një familje tjetër, njihuni me ta (FOTO)

Leonora Jakupi ka një kohë të gjatë që ka thënë se është në një lidhje dashurie, por që nuk ka treguar asnjë detaj nga lidhja e saj. Mirëpo një emission televiziv Ii organizuar për festa, nxori disa detaje nga kjo lidhje e fshehtë dashurie. Leonora tregoj se dashuria e jetës së saj ka inicialin N.… Continue reading I dashuri i Leonorës, ‘baba i tenderëve’, ka një familje tjetër, njihuni me ta (FOTO)

Published
Categorized as Showbiz

“Para me thes”, kështu mblidhen bakshishet në një dasmë shqiptare (VIDEO)

Sezona e verës në Kosovë karakterizohet me dasma të shumta, në të cilat nuk mungojnë as ‘bakshishet’, shkruan GazetaDemos. Së fundmi në platformën TikTok është publikuar një video nga një dasmë, ku shihet se si paratë e dhuruara si bashkshish mblidhen dhe futen nëpër thasë. Videoja në fjalë shoqërohet në sfond me këngën “Pare” nga… Continue reading “Para me thes”, kështu mblidhen bakshishet në një dasmë shqiptare (VIDEO)

Published
Categorized as Showbiz

Kush është i riu kosovar që është në gjak me 70 familje dhe ka 150 vepra në polici (VIDEO)

Dibran Hoxhaj i njohur si ‘KOBRA’, ka 150 vepra penale në polici. Nga njerëzit njihet si një njeri me të shkuar kriminale, por edhe si një bamirës i rregullt dhe besimtar i devotshëm mysliman. Ai gjatë ditës së djeshme në një interviste ka rrëfyer jetën e tij, si dhe dha një mesazh të rëndësishëm për… Continue reading Kush është i riu kosovar që është në gjak me 70 familje dhe ka 150 vepra në polici (VIDEO)

Published
Categorized as Showbiz

Kënga që i kushtohet rritjes së çmimeve bëhet virale: “Asht rritë veza, asht rritë speci” (VIDEO)

Në Republikën e Shqipërisë, një këngëtar me emrin Perlat Sheqeri, i ka kushtuar një këngë rritjes së çmimeve të produkteve bazë dhe ku, autenticiteti nuk mungon. Zhanri i kësaj kënge është “popullore” por motivi është saktësisht rritja e çmimeve. Këngëtari Sheqeri përmend edhe produktet me çmime të rritura përmes tekstit si vijon: “Kanë mbetë njerëzit… Continue reading Kënga që i kushtohet rritjes së çmimeve bëhet virale: “Asht rritë veza, asht rritë speci” (VIDEO)

Published
Categorized as Showbiz

Cili politikan ka gruan më të bukur? (FOTO)

Në shumicën e kohës jemi mësuar t’i shohim politkanët tanë në jetën e punës, por edhe nga ana familjare ata janë të përkushtuar, ku në çdo event paraqesin bashkëshortet e tyre. Në vazhdim media ju sjell disa nga politikanët në krah me bashkëshortet e tyre bukuroshe. Kadri dhe Violeta Veseli Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës,… Continue reading Cili politikan ka gruan më të bukur? (FOTO)

Published
Categorized as Showbiz

Fotografi të rralla të Ramush Haradinajt me të dashurën, para se të martohej me Anitën (FOTO)

Ju të gjithë e njihni bashkëshorten e Ramush Haradinajt, Aniten. Çifti Haradinaj janë martuar para shumë vitesh dhe kanë tre fëmijë. Ata janë njoftuar gjatë kohës sa Anita ishte gazetare kurse Ramushi kryetar i AAK-së. Nga takimet zyrtare nisi edhe lidhja mes tyre që u kurorëzua me martesë. Por para se të dashurohej me Aniten,… Continue reading Fotografi të rralla të Ramush Haradinajt me të dashurën, para se të martohej me Anitën (FOTO)

Published
Categorized as Showbiz

Labi për Naim Krasniqin: “Kurrë s’kam me harru atë njeri, veç për keq”

Në kuadër të bisedës, këngëtari Labinot Tahiri u ndal në kujtimet e organizimeve të fundvitit që bëheshin dikur. Labi u kthye prapa në retrospektivë në organizimet pas luftës. Ai veçoi spektaklet që mbaheshin nën organizimin e muzikantit Naim Krasniqi për të cilin fatkeqsisht nuk ka kujtime të mira. Labi edhe sot, 20 vite pas kujton… Continue reading Labi për Naim Krasniqin: “Kurrë s’kam me harru atë njeri, veç për keq”

Published
Categorized as Showbiz