Shpëtoi një grua serbe nga zjarri, por Zvicra e gjobiti të riun kosovar me 4500 franga, rrezikon të dëbohet

Në fund të muajit prill, Mexhidi, një i ri kosovar, e shpëtoi Ivanën nga zjarri në banesën e saj. Kjo histori bëri jehonë edhe për faktin se një shqiptar shpëtoi një serbe, dy popuj që nuk kanë qenë gjithmonë në marrëdhënie të mira. Megjithatë, ky gjest heroik bëri që i riu, i vendosur ilegalisht në… Continue reading Shpëtoi një grua serbe nga zjarri, por Zvicra e gjobiti të riun kosovar me 4500 franga, rrezikon të dëbohet

Published
Categorized as Lajme

“Ferri” që përjetuan kosovarët brenda autobusit gjatë kthimit nga Shëngjini, pamje trishtuese (VIDEO)

Udhëtimi nga Shëngjini për në Kosovë nuk shkoi mirë për disa kosovarë. Në autobusin me të cilin po ktheheshin nga pushimet, nuk punonte klima. Në temperatura të larta, fëmijë e të rritur po vuanin nga i nxehti i madh brenda autobusit të një kompanie kosovare (emër i njohur për redaksinë). Një udhëtar në kushte anonimiteti… Continue reading “Ferri” që përjetuan kosovarët brenda autobusit gjatë kthimit nga Shëngjini, pamje trishtuese (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Kush i tradhtoi 3 të rinjtë e ekzekutuar në Fushë-Krujë, këto janë të dhënat e fundit (DETAJE)

Brilant Martinaj, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha 3 të rinjtë e ekzekutuar në një ate ntat mafioz në Fushë Krujë d yshohet se janë tradhtuar nga persona që kanë pasur dijeni për lëvizjet e tyre. Një nga të hetuarit është punonjësi i servisit ku ishin nisur për të shkuar viktimat. Lëvizjet e viktimave para v… Continue reading Kush i tradhtoi 3 të rinjtë e ekzekutuar në Fushë-Krujë, këto janë të dhënat e fundit (DETAJE)

Published
Categorized as Lajme