Kosovari – policëve: “A po doni mu rrehë? Hajt se jau kallxoj qefin”, pastaj ia fut vrapit duke ikur

Zyrtarët policorë shpesh herë janë cak i sharjeve e ofendimeve nga qytetarët, të cilët ka raste kur eskalojnë edhe në kërcënime e sulme fizike. Në këtë mënyrë ata përballen me vështirësi gjatë kryerjes së detyrave zyrtare e shpesh u rrezikohet edhe jeta, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në… Continue reading Kosovari – policëve: “A po doni mu rrehë? Hajt se jau kallxoj qefin”, pastaj ia fut vrapit duke ikur

Published
Categorized as Lajme

Këtu mund ta shikoni të plotë super duelin mes Joshuas dhe Usyk (VIDEO)

Oleksandr Usyk është shpallur kampion bote në kategorinë e rëndë në boks. Ukrainasi e ka mposhtur Joshuan pas 12 raundeve me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Përkundër që ishte duke humbur, Usyk u rikthye dhe e fitoi meçin me pikë. Ata që nuk kanë arritur ta shikojnë mbrëmë meçin, atë mund ta shikoni duke klikuar… Continue reading Këtu mund ta shikoni të plotë super duelin mes Joshuas dhe Usyk (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Zbulohet kush janë rusët që suImuan ushtarët shqiptarë në Uzinën e Armëve në Gramsh, të dyshuar si agjentë

Abc ka zbuluar dy nga tre emrat e shtetasve që tentuan të hynin fshehurazi në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh, të cilët dyshohet të jenë agjentë rusë. 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva është me pasaportë ruse, ndërsa Mikhail Zorin 23-vjeç me pasaportë ruse. Ngjarja Burime për Abc bënë me dije se tre shtetasit e huaj… Continue reading Zbulohet kush janë rusët që suImuan ushtarët shqiptarë në Uzinën e Armëve në Gramsh, të dyshuar si agjentë

Published
Categorized as Lajme

Kush janë dy ushtarët shqiptarë që u pIagosën nga rusët

Gazetari Aldo Kozarja në një raportim për edicionin e lajmeve në Abc, ka zbardhur dinamikën e ngjarjes së ndodhur në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh. Kozarja tha se tre shtetas të huaj janë parë parë Uzinës së Përpunimit të Armëve në Gramsh, të cilët janë pikasur nga ana e ushtarëve shqiptarë. Në momentin… Continue reading Kush janë dy ushtarët shqiptarë që u pIagosën nga rusët

Published
Categorized as Lajme

E rëndë: Katër shtetas rusë suImojnë me armë kimike ushtarët në Uzinën e Gramshit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Uzinën e Çekinit të Gramshit (ish-uzina mekanike e Armëve), ku katër shtetas të dyshuar rusë kanë suImuar me armë kimike ushtarët që ishin aty. Tre ushtarë kanë mbetur të plagosur, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore. Fatkeqësisht solucioni i hedhur i ka kapur sytë,… Continue reading E rëndë: Katër shtetas rusë suImojnë me armë kimike ushtarët në Uzinën e Gramshit

Published
Categorized as Lajme

“Prej dy ditësh i vinin vërdallë uzinës me aparat dhe harta në dorë”/ SuImi ndaj ushtarakëve në Gramsh, flasin dëshmitarët

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17:00 në uzinën ushtarake të Gramshit. Gazetari Igli Çelmeta ka arritur të sigurojë dëshmi të dëshmitarëve okularë dhe banorëve të zonës, të cilët kanë rrëfyer se i kishin parë prej dy ditësh shtetasit rusë që silleshin vërdallë mureve… Continue reading “Prej dy ditësh i vinin vërdallë uzinës me aparat dhe harta në dorë”/ SuImi ndaj ushtarakëve në Gramsh, flasin dëshmitarët

Published
Categorized as Lajme

E rëndë: Katër shtetas rusë suImojnë me armë kimike ushtarët në Uzinën e Gramshit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Uzinën e Çekinit të Gramshit (ish-uzina mekanike e Armëve), ku katër shtetas të dyshuar rusë kanë suImuar me armë kimike ushtarët që ishin aty. Tre ushtarë kanë mbetur të plagosur, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore. Fatkeqësisht solucioni i hedhur i ka kapur sytë,… Continue reading E rëndë: Katër shtetas rusë suImojnë me armë kimike ushtarët në Uzinën e Gramshit

Published
Categorized as Lajme

“E kom rahatu 1 person, s’pritoj e t’rahtoj edhe ty” / Kështu ndodhi ngjarja

Drejtori i Spitalit rajonal ‘Isa Grezda’ në Gjakovë, Jeton Zarari, mëngjesin e sotëm e nisi si çdo ditë tjetër. Por me të shkuar në spital për të kryer punën e tij, ai u përball me kërcënime serioze për jetën, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se e gjithë ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:30 kur në… Continue reading “E kom rahatu 1 person, s’pritoj e t’rahtoj edhe ty” / Kështu ndodhi ngjarja

Published
Categorized as Lajme

“Kom me t’rrehë, kom me t’therë”/ Pasi kthehen nga dasma plas sherri mes çifti kosovar

Rastet e dhunës në familje sa vijnë e shtohen në vendin tonë. Çdo ditë në Polici kërkojnë ndihmë gra të cilat përjetojnë dhunë psikike e fizike nga bashkëshortët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur në Prizren, ku një burrë dyshohet se ka kërcënuar bashkëshorten e… Continue reading “Kom me t’rrehë, kom me t’therë”/ Pasi kthehen nga dasma plas sherri mes çifti kosovar

Published
Categorized as Lajme

Sekuestrohet hoteli 6-katësh i kosovarit në Golem, pronari po hetohet për shpëlarje parash

Hotel “Princ” në Durrës është sekuestruar, pas dyshimeve se pronari ka shpëlarë para. Bëhet fjalë për shtetasin nga Kosova, Fadil Syla, i cili pak kohë më parë u deportua në Kosovë me kërkesë të autoriteteve aty. Ai akuzohet për vepra terroriste si dhe është në hetim për pastrim parash, raporton Newsbomb.al, përcjell Klankosova.tv Gjykata vendosi… Continue reading Sekuestrohet hoteli 6-katësh i kosovarit në Golem, pronari po hetohet për shpëlarje parash

Published
Categorized as Lajme