Behgjet Pacolli dhe hoxhë Halil Kastrati s’bashku aksione humanitare gjatë muajit të Ramazanit

Behgjet Pacolli dhe hoxhë Halil Kastrati s’bashku aksione humanitare gjatë muajit të Ramazanit???? “Sonte isha me humanistin Halil Kastrati, me të cilin radhitem disa aksione humanitare gjatë muajit të Ramazanit. Në vigjilen e muajit të shenjtë të Ramazanit, lusim Allahun e madhërishem që ky muaj t’ju sjellë lumturi, shëndet dhe mirësi për ju dhe familjet… Continue reading Behgjet Pacolli dhe hoxhë Halil Kastrati s’bashku aksione humanitare gjatë muajit të Ramazanit

Published
Categorized as Lajme

Ndërroi jetë imami i xhamisë “Haxhi Ejup” të Vushtrrisë, Hajrullah ef. Musa

“Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi” Dje, në varrezat e fshatit Maxhunaj, me praninë e shumë hoxhallarëve dhe xhematit të shumtë, pas namazit të ikindisë, u varros imami i xhamisë “Haxhi Ejup” të Vushtrrisë, Hajrullah ef. Musa, i cili ndërroi jetë në moshën 40 vjeçare. Biografi e shkurtër Hajrullah ef. Musa lindi… Continue reading Ndërroi jetë imami i xhamisë “Haxhi Ejup” të Vushtrrisë, Hajrullah ef. Musa

Published
Categorized as Lajme

Shkrimtari francez Gustave Le Bon thotë: Arabët ishin të parët që i mësuan botës se si…

Arabët ishin të parët që i mësuan botës se si liria e mendimit pajtohet me drejtësinë e fesë. Ata ishin që i mësuan ose u përpoqën tu mësonin popujve të krishterë tolerancën, e cila është karakteristika më e vlefshme e njeriut. Ndërsa morali i muslimanëve në fazat e hershme të Islamit ishte shumë më i… Continue reading Shkrimtari francez Gustave Le Bon thotë: Arabët ishin të parët që i mësuan botës se si…

Published
Categorized as Lajme

Një vajzë Gjermane pranon fenë islame në Xhaminë shqiptare në..

Një vajzë Gjermane pranon fenë islame në Xhaminë shqiptare në Leverkusen Sot në xhaminë MESXHIDI AKSA në Leverkusen një vajzë Gjermane e quajtur Lisa Golmer pranoi Islamin pranë imamit Hoxhë Hasan Baftijari. Pasi Imami i shpjegoi rreth Islamit, u diskutua gjerë e gjatë rreth fesë islame dhe pasiqë u konstatua së me bindje dëshiron ta… Continue reading Një vajzë Gjermane pranon fenë islame në Xhaminë shqiptare në..

Published
Categorized as Lajme

Baba sheh i kërkon martesë të përkohshme me kontratë Ikballe Hudutit live në emision, nxehet keq ajo – Ja çfarë ndodh!

Në emisionin Kojshia Show, këtë jave mysafirë ishin, islamologia Ikballe Huduti, Shehu Lil Shehu (Tarikati-Rufai, Kaderi) hoxhë Ilmi Rexhepi, prifti Mikel Sopi dhe Beka Zefi, të cilët diskutuan për rolin e femrës shoqërinë shqiptare. Nodonëse deklaratat për martesat e përkohshme të islamologes Ikballe Huduti kishin bërë bujë nëpër media, shehu Lil Shehu, si shenjë revolte,… Continue reading Baba sheh i kërkon martesë të përkohshme me kontratë Ikballe Hudutit live në emision, nxehet keq ajo – Ja çfarë ndodh!

Published
Categorized as Lajme

E rëndë: Ky është i riu që dyshohet se i dha fund jetës duke kërcyer nga ballkoni / FOTO ::

Gazeta Sinjali raportoi sonte për një ngjarje tragjike që ka ndodhur pak minuta më parë në Pejë, ku një person ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni i një banese. Sinjali mëson se viktima është Gentrit Miftari, rreth 30-vjeç dhe sipas informacioneve të para, ai dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij.… Continue reading E rëndë: Ky është i riu që dyshohet se i dha fund jetës duke kërcyer nga ballkoni / FOTO ::

Published
Categorized as Lajme

Ky është i riu që vdiq pasi dyshohet se ra nga ballkoni / FOTO++

Gazeta Sinjali raportoi sonte për një ngjarje tragjike që ka ndodhur pak minuta më parë në Pejë, ku një person ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni i një banese. Sinjali mëson se viktima është Gentrit Miftari, rreth 30-vjeç dhe sipas informacioneve të para, ai dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij.… Continue reading Ky është i riu që vdiq pasi dyshohet se ra nga ballkoni / FOTO++

Published
Categorized as Lajme

Ky është i riu që vdiq mbrëmë në Pejë, dyshohet të ketë rënë nga kati i lartë i banesës / FOTO

Gazeta Sinjali raportoi sonte për një ngjarje tragjike që ka ndodhur pak minuta më parë në Pejë, ku një person ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni i një banese. Sinjali mëson se viktima është Gentrit Miftari, rreth 30-vjeç dhe sipas informacioneve të para, ai dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij.… Continue reading Ky është i riu që vdiq mbrëmë në Pejë, dyshohet të ketë rënë nga kati i lartë i banesës / FOTO

Published
Categorized as Lajme

Ekskluzive: Ky është ish-polici serb i arrestuar në Veri! / FOTO::

Policia e Kosovës ka arrestuar një ish-pjesëtarë të Policisë së Kosovës nga veriu, Dejan Pantiqin, mëson Indeksonline. Pantiq, ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, i cili më 5 nëntor u largua nga ky institucion së bashku me kolegët e tij, ishte i punësuar në stacionin policor në Mitrovicë Veriore. Arrestimi i ish-zyrtarit policor është bërë në… Continue reading Ekskluzive: Ky është ish-polici serb i arrestuar në Veri! / FOTO::

Published
Categorized as Lajme