Ky është i dyshuari kosovar që DHUN0l vajzën e vëllaut / EMRI ++

Gazeta Sinjali raportoi sot për një rast të tmerrshëm që dyshohet se ka ndodhur vitin e kaluar në Vrellë të Istogut, ku një 39-vjeçar po dyshohet se ka dh unuar mbesën e tij të mitur. Ky rast i rëndë u zbulua pas denoncimit të vajzës, e cila ka rrëfyer para hetuesve policorë çdo detaj të rastit, që e t ronditi gjithë familjen e tyre.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i dyshuari është Istref Mavraj, i moshës 39-vjeçare, i cili po dyshohet se e ka dh unuar në shtator të vitit 2021, mbesën e tij, vajzën e vëllait.

Ai po dyshohet se ka kryer marrëdhënie s**ksuaIe me mbesën e tij, e cila vitin e kaluar i bie se ka qenë në moshën 14-vjeçare. Ndonëse ende nuk dihen detaje të sakta për rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar arrestimin dhe ndalimin e tij.

Siç mëson Sinjali, i njëjti është prangosur dhe shoqëruar në stacion policor, por për shkak të gjendjes shëndetësore nuk është dërguar në Qendrën e Mbajtjes, por është nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh, ku gjatë kësaj periudhe do të jetë nën përkujdesjen e Policisë teksa merr trajtim mjekësor në spital.

Sipas të njëjtave burime, tash për tash rasti është iniciuar nga Prokurori i Shtetit si “Dh unim”, ndërsa pritet që veprimet e tjera të merren brenda afatit ligjor.

Gazeta Sinjali do të ju mbajë të informuar për detajet e këtij rasti.Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.