Ky është personi që u pIagos sot (EMRI) ++

Një person është p lagosur nga të sh tënat me a rmë z jarri në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës. Ngjarja ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit të sotëm.

Burimet e Sinjalit bëjnë me dije se v iktima është Fatlum Verbovci (1981). Sipas burimeve, v iktima është p lagosur në këmbë.

Rastin e ka konfirmuar për Sinjalin zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, në fshatin Sllatinë, ku ka ndodhur ngjarja dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti, i cili është cilësuar vrasje në tentative”, tha ajo.

Ahmeti e konfirmoi raportimin e Sinjalit që v iktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Ajo shtoi se është duke punuar në identifikimin e personave të përfshirë në rast.


Published
Categorized as Lajme