Ky është i riu kosovar që u suImua fizikisht nga 4 persona në Pejë (FOTO)

Ka ndodhur një rrahje në qytetin e Pejës. Një grup prej katër djemve kanë rr ahur një tjetër me g rushta e shkeIma.

Burime të Inndeksonline bëjnë me dije se i riu që u rr ah brutaIisht është Egzon Çerkinaj.

Prokuroria e Pejës pas identifikimit të personave ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj njërit prej të dyshuarve, që është i moshës madhore.

Masa është aprovuar nga gjykata dhe i dyshuari është dërguar në paraburgim.

Kështu ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë se Pejës, Shkodran Nikçi.Nikçi njoftoi se ndaj dy të miturve, që ishin të përfshirë në këtë rast, janë kërkuar masa të tjera që janë aprovuar nga ana e gjykatës.

Për njërin të mitur është kërkuar masa e arrestit shtëpiak, ndërsa për tjetrin që është në shkollë fillore, është kërkuar dhe aprovuar masa e ndalimit dhe afrimit te personit tjetër.

Published
Categorized as Lajme