Traktori me i madh në Kosovë gjendet në këtë qytet të Kosovës (VIDEO)

Ekipa e emisionit “Punë t’mbarë” në RTV21 me moderatorin Abaz Kransniqi, ishin në Pataqan të Rahovecit, shkruan RepublikaOnline

Ata vizituan fermerin Bashkim Ahmeti nga ky fshat, i cili kultivon disa hektarë me vreshta, pjepër e rrushë.

Ahmeti na tregon edhe një kuriozitet për traktorin të cilin ai e posedon, e që është më i madhi në Kosovë.

Ai tregon se traktorin e ka blerë në Zvicer, ai tregon se është hera parë qe po prezanton traktorin e tij.

Familjarët e Ahmetit jetojnë në Zvicer ndërsa ky dhe njëri djalë jetojnë në Kosovë dhe merren me bujqësi.

Ai thotë se cmimi i tij është shumë i lartë, dhe se kushton sa dy mercedes GLE, veturë që ky e posedon.

Moderatori Krasniqi dhe fermeri Ahmeti vizituan edhe arat e fermerit në fjalë.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

Published
Categorized as Lajme