Këtu mund ta shikoni të plotë super duelin mes Joshuas dhe Usyk (VIDEO)

Oleksandr Usyk është shpallur kampion bote në kategorinë e rëndë në boks.

Ukrainasi e ka mposhtur Joshuan pas 12 raundeve me vendim të ndarë të gjyqtarëve.

Përkundër që ishte duke humbur, Usyk u rikthye dhe e fitoi meçin me pikë.

Ata që nuk kanë arritur ta shikojnë mbrëmë meçin, atë mund ta shikoni duke klikuar këtu.

Published
Categorized as Lajme