Tragjedi në Turqi: 15 qytetarë vdesin në aksident, mes tyre 2 gazetarë (PAMJE)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Gaziantep-Nizip të Turqisë ku kanë vdekur 15 persona, raporton Anadolu Agency.

Sipas Guvernatorit të Gaziantepit, në mesin e të vdekurve janë tre zjarrfikës, 2 personel shëndetësor dhe dy gazetarë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e zjarrfikësve dhe disa autoambulanca.

Published
Categorized as Lajme