Ky është kamarieri që vrau klientin për një vend parkimi (FOTO)

Personi në foto është Xhanelo Tarja, autori 24-vjeçar i v rasjes së 41-vjeçarit Klodian Bakiaj pasditen e kësaj të mërkure në Sarandë.

Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pas një konfIikti çasti për motive ende të paqarta. Klodian Bakiaj mbeti fillimisht i pIagosur dhe u dërgua në spital për ndihmë mjekësore por nuk i mbijetoi pIagëve të marra.

Autori i v rasjes së 41-vjeçarit Klodian Bakia, në Sarande, ka rënë në prangat e policisë. Xhanelo Tarja ishte fshehur në garazhin e dy pallateve, larg vendit të ngjarjes.

V rasja ndodhi pas një konfIikti për motive të dobëta, për parkimin. Baia kishte parkuar para restorantit të hotelit ku punonte Tarja dhe ky i fundit i ka liruar të lirojë vendin.

Pas konfIiktit ai e goditi dy herë me thikë. V rasja ka ndodhur brenda ambienteve të hotelit në lagjen nr.1 të qytetit bregdetar. Kujtojmë se Bakiaj u transportua në spital, por nuk mundi t’u mbijetonte pIagëve të marra.

Published
Categorized as Lajme