Vrau shokun për 20 euro borxh, mbi 24 vjet burg për Sylejman Ahmetin, flet vëllau i vrasësit (VIDEO)

Me 24 vjet e 10 muaj burgim është dënuar Sylejman Ahmeti për veprat penale “V rasje e rëndë” dhe “Armbëmbajtje pa leje”.

Sipas Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Shaip Krasniqi dyshohet se është v rarë nga shoku i tij Sylejman Ahmeti për një borxh prej 20 eurove, më 26 janar të 2020, në një lokal të fshatit Maqitevë të Suharekës, njofton Klankosova.tv.

Teksa në kumtesën nga Gjykata Themelore e Prizrenit janë dhënë detaje nga i gjithë rasti.

“I akuzuari S.A., ka privuar nga jeta personin tjetër, dhe me atë rast me dashje ka vë në rrezik jetën e një apo më shumë personave tjerë, ashtu që me datë 26 janar 2020, rreth orës 21:45, në një lokal – kafiteri,

në fshatin Maqitevë – Komuna e Suharekës, pas mosmarrëveshjes lidhur me një borxh, që i’a kishte tani i ndjeri Sh.K., vëllait të të akuzuarit, fillimisht i akuzuari S.A., i thotë “a e di kë e keni sha ju, pa ta q* n**** nuk e la, në qoftë se je burrë qu dil jashtë”, dhe pasi pronari i lokalit e largon të ndjerin jashtë, dhe deri sa i ndjeri ishte jashtë duke kërkuar falje pronarit të lokalit për gjestin e bërë,

i akuzuari me shpejtësi ngritët nga tavolina dhe nga dera tjetër e lokalit del jashtë, shkon në kamionetën e tij, e merr pushkën gjysmë automatike të tipit “Ak-47”, nga një distancë e afërt shkrep në drejtim të të ndjerit Sh.K., i cili qëndronte i ndalur me një bisht të sopatës në dorë, fillimisht i akuzuari e godet të njërin në fytyrë, pasi i ndjeri rrëzohet në tokë, i akuzuari vazhdon deri sa i ndjeri ishte i rrëzuar e godet edhe disa herë, me ç ‘rast i shkakton 8 (tetë) plagë në kokë dhe pjesë të ndryshme të trupit, të cilat aty për aty kanë qenë vdekjeprurëse” thuhet në njoftim.

Më poshtë e gjeni kronikën e realizuar nga gazetari, Rilind Matoshi, rreth kësaj vrasjeje.

Published
Categorized as Lajme