E rëndë: Ky është 17 vjeçari që vdiq në aksident (FOTO)

Një person ka mbetur i vdekur si rezultat i një aksidenti në Qyshk të Pejës. Ndërkohë që një person tjetër është lënduar.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Burime të Sinjalit bëjnë me dije se personi që ka vdekur është 17-vjeçari Fatlind Jahaj.

I vdekur nga aksidenti ka mbetur vozitësi i një motoçiklete. Ndërkohë që Klan Kosova ka siguruar edhe fotografinë e motoçikletës.

“Vdekja e vozitësit është konstatuar nga emergjenca, ndërsa pasagjeri është dërguar në Emergjencën e Spitalit rajonal”, tha Gashi.

Policia ka dhënë edhe detaje të reja ku thuhet se motoçikleta ka humbur kontrollin në vozitje.

“Sot në orën 15:25 policia është informuar për një aksident në magjistralen Prishtinë–Pejë konkretisht në fshatin Qyshk. Me të arritur policia ka kuptuar se një motoçikletë e cila ka qenë duke lëvizur ka humbur kontrollin dhe e ka godit një shtyllë elektrike të betonit”.

“Në vend të ngjarjes vdekjen e motoçiklist e ka konstatuar mjeti kujdestar. Ndërsa pasagjeri është dërguar në emergjencë në spitalin rajonal për trajtim mjekësor”, raporton KK.

“Në vendngjarje janë dalë njësitë kompetente dhe me vendim të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion”.

Published
Categorized as Lajme