“Marre duhet me iu ardhë, pse nuk protestuat për “Zajednicën”- Ish-komandanti i UÇK-së ‘i reagon ashpër shoqatave të dala nga Iufta


Ish-komandanti i UÇK-së, Naser Shatri përmes një reagimi në Facebook ka kritikuar shoqata e dala nga lufta, duke i akuzuar kryesinë e tyre se i kanë uzurpuar ato.

Sipas tij, disa prej tyre kanë lëshuar frontin e Iuftës në prill dhe maj të ’99, ndërsa tani thërrasin protesta me rrëzu Qeverinë.

“Pse nuk na thirrshit ne Protesta kur ish ne pytje mas me lan meu formu “zajednica”. Pse nuk na bet thirrje me dal me mbrojt Qakorrin?”, ka shkruar mes tjerash ai.

Reagimi i plotë i tij:

Para disa vitesh i “ozurpuan”disa shoqata te dala nga Lufta e tash me demek thrrasin per Protesta me rrxu Qeverin!

Mase pari ju te kryesis disa nga ju duhet pergjigjur per Dezertim nga fronti i Luftes Sidomos ne Prill Maj 1999.

Si i lat shoket e iket per Mal te Zi e Shqiperi.Nga fronti ktu ne Vrell te Istogut?e besa gjithandej neper Kosovë.

I gjujtet KaIIashat ne Mal dhe ja theret per Rozhaj e Shqipri!

Pse nuk shkuat bile tek Ramush Haradinaj ne komunen e Deqanit po ju priu nifar Gzim Ozdreni gjeneral me prevoj e iket si Lepurat per Shqipri.

Marre duhet me ju ardh.

Pse nuk na thirrshit ne Protesta kur ish ne pytje mas me lan meu formu “zajednica”

Pse nuk na bet thirrje me dal me mbrojt Qakorrin?

Jam i vetmi qe me disa Veteran te UÇK së kam Protestu ne Istog kunder degradimit te Listave te Veteranve dhe Invalidve.

Per ti mbrojt vlerat u arrestova 2004 me dy vite burg si pris i protestave ne Pejë.Me von edhe disa here u arrestova per ti ndal te kqijat qe ju kanoseshin atedheut pra Kosoves.

Një sofer Burra qe jan te Shoqatave thrrasin per ta rrxu Qeverin!per qka?? per ti rrit Penzjonet!

Thrras veteranet e vertet:mos delni ne Protest pa u ndrru komplet Kryesija e Shoqatave te dala nga Lufta e UÇK së.

Nuk kemi nevojë per gja kderdhje qe dikush po e kerkon.Duart e Veteranve dikush po don mej fut ne Zjarr per qellime Politike.

Qeverit shkojn e vin e neve duhet te mbesim besnik te Atëdheut.

Published
Categorized as Lajme