Kjo është 7-vjeçarja që mori jetën tragjikisht polici me skaf në Himarë (FOTO)

Jonada Avdia, 7 vjeç, është vajza e vogël që humbi jetën sot në Himarë nga ngjarja e rëndë, kur një skaf e aksidentoi në bregdetin e Potamit.

Ajo kishte ardhur me familjen nga Kanadaja për të kaluar pushime në Atdhe por jeta iu pre në mes.

Pas tragjedisë familja Avdia, me origjinë nga Tropoja, ka bërë edhe njoftimin e dhimbshëm se ceremonia mortore për t’i dhënë lamtumirën vogëlushes do të zhvillohet ditën e nesërme në Laprakë të Tiranës.

Gjyshi i saj ka publikuar një status, ku njofton për ngjarjen e rëndë dhe tregon detajet e ceremonisë së varrimit.

“Shoke dhe miq, ju njoftojme me hidherim te thellë vdekjen e mbeses tone Jonada Bledar Avdia, ne moshen 7 vjecare, nga nje aksident tragjik në plazhin e Himares. Varrimi bahet dt. 03.08.2022, ora 15:00, ne aresen: Familja Avdia, Rruga “Stanislav Zuber”, afer Intesa San Paolo Bank Laprake”.

Published
Categorized as Lajme