Stresi: Kam 20 mijë veta mbrapa, do sakrifikoj jetën për Kosovën!

Situata në Kosovë nuk është fort e qetë, pas përplasjeve në veri të vendit. Policia e Kosovës ka raportuar për të shtëna me armë, ndërsa qytetarët kanë thënë se janë sulmuar nga serbë me maska.

Në një komunikim zyrtar KFOR ka thënë se nëse situata do të agravojë ata do të ndërhyjnë.

Mirëpo, situata në Kosovë ka shqetësuar edhe shqiptarët në Shqipëri. Mbështetja është e madhe në rrjetet sociale dhe nëse ndodh diçka, do të jetë edhe fizikisht.

I pari që ka reaguar nga Vipat në lidhje me këtë situatë është reperi Stresi.

Ai ka thënë se do jetë i gatshëm, nëse situata tensionohet akoma dhe sipas tij ka edhe 20 mijë persona mbrapa.

Stresi shkruan:

Published
Categorized as Lajme