“Para me thes”, kështu mblidhen bakshishet në një dasmë shqiptare (VIDEO)

Sezona e verës në Kosovë karakterizohet me dasma të shumta, në të cilat nuk mungojnë as ‘bakshishet’, shkruan GazetaDemos.

Së fundmi në platformën TikTok është publikuar një video nga një dasmë, ku shihet se si paratë e dhuruara si bashkshish mblidhen dhe futen nëpër thasë.

Videoja në fjalë shoqërohet në sfond me këngën “Pare” nga Butrint Imeri, Mozzik dhe Tayna, derisa protagonisti i videos me para në duar drejtohet nga kamera.

Video: