Tensionet në veri, të shtëna armësh mes Policisë dhe barrikaduesve? (VIDEO)

Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të të vendosë reciprocitet për targat dhe dokumentet serbe ka tensionuar situatën në veri.

Përdoruesit në rrjetin social Twitter kanë publikuar pamje të reja nga situata atje ku dëgjohet sirena e alarmit, derisa thonë se ka edhe gjuajtje me armë.

Raportohet për gjuajtje me armë zjarri mes policisë dhe barrikaduesve serbë.

Kështu ka mësuar Gazeta Nacionale nga burime pranë vendit të ngjarjes.

Tutje mësohet se serbët kanë ndezur në flakë zyret e doganave në veri.

Kujtojmë gjithashtu se pikat kufitare veçse janë bllokuar.

Published
Categorized as Lajme