Qytetarët serb bllokojn edhe rruget në Merdare dhe te Dheu i Bardh

Pas Jariinjës dhe Bernjakit, qytetarët serb kanë bllokuar edhe rruget e kufirit në Merdare dhe te Dheu i Bardhë.

Burime të Indeksonline bëjnë me dije se janë bllokuar të gjitha rruget që qojn drejt këtyre pikave kufitare.

Rrugët janë bllokuar nga qytetarët serb në anën e Serbisë, kanë bërë të ditura burimet e Indeksonline.

Published
Categorized as Lajme