Nesër bëhet varrimi i çiftit kosovar që vdiq sot në aksident (FOTO)

Njoftojmë të gjithë miqtë, dëshmitar dhe farefisin se sot gjatë kthimit për në vendlindje kan humbur jetën në aksident Shemsedin Asllan Sopaj dhe bashkëshortja e tij Mervete Sopaj Morina
Varrimi bëhet me datë 30.07.2022 ( nesër e shtunë ) në ora 18:00

Ngushëllimet më të sinqerta bac Asllanit dhe nënë Shukries për humbjen e më të dashurve të tyre !

Zoti ju lehtësoftë dhimbjen familjarëve e shpirti i tyre i bardhë u prehtë në parajsë!

Nga familja Sopaj kanë folur për aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Podujevë, ku u vdiqën dy familjarët dhe morën lëndime fëmijët e tyre.

Reshit Sopaj, djali i axhës së mërgimtarit që vdiq ka thënë se kontaktin e fundit me ta e kanë pasur sa kanë qenë në Gjermani

Ai ka treguar se gruaja e djalit të axhës, e cila vdiq sot, kishte ardhur para një jave në Kosovë, pasi i kishte vdekur nëna.

“Para 1 ore kemi marrë vesh, kufomat janë në Prishtinë. Qysh ka shku deri te aksidenti sen s’dijmë. Kontakti i fundit ka qenë në Gjermani. E kam thirr në telefon, një vizë e kish pas djali me marr e tha deri t’mi del viza djalit, tha du me u nis për familje. Gruaja i ka ardh para një jave se nana i ka vdeke, e u kthy mënjëherë. Qe fati tash tu ardh në këtë anë, edhe ajo bani aksident e shkojë”, ka thënë Sopaj.

Published
Categorized as Lajme