E rëndë: Humb jetën i riu shqiptar në Kroaci vdes në vendin e punës

Një 21 vjeçar shqiptar ka humbur jetën në vendin e punës në Kroaci.

Ngjarja ka ndodhur në kompleksin industrial të ish-uzinës Dalit në Daruvar, ku i riu ka rënë nga një lartësi prej rreth 20 metrash.

Sipas mediave kroate, aksidenti është raportuar në polici pak para orës 07:30, ndërsa në terren janë policia dhe inspektori i sigurisë në punë dhe avokati i shtetit, shkruan abcnews.al.

(FOTO ILUSTRIM)

Published
Categorized as Lajme