Godet lokja Feride nga Tropoja, ka dy fjalë për Nasim Haradinajn: Ai ka qenë…! (VIDEO)

Këtë javë n’Kosovë Show, vje me një emision special. Në këtë emision, kësaj here flitet për betejjën e shumëpërfolur atë të Kosharës, e cila ishte realizuar 20 vite më parë.

Shkurte Fejza me vajzën e saj Gresa Behlulin, ushtarakja nga Tropoja Feride Hajdinaj e Amina Nuroviq janë të ftuarit e sontëm n’Kosovë Show.

E ftuar në emision ishte Feride Hajdinaj nga Tropoja e Shqipërisë, e cila ka rrëfyer për shumë gjëra gjatë lufftës së Kosharës dhe betejja e aksiione tjera.

Lokja Feride tregon se si e kishte udhëhequr një aksiion kundër një konvoji serb, ku prej 20 serbëve ishin v rarë 14 prej tyre, transmeton NewBorn.

Poashtu lokja Feride ka folur edhe për raportet me Agim Ramadanin, Nasim Haradinajn, Anton Qunin, e shumë luftëtarë tjerë.

Published
Categorized as Lajme