Ky është mërgimtari kosovar që u vra dje në Skenderaj (FOTO)

Një person ka vdekur pas të shtënave me a rmë zjarri në fshatin Baks të Komunës së Skenderajt.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Jugut, Fexhrije Pllana.

“Jepi zë” mëson se personi i v rarë është Besim Musliu, i moshës 45 vjeçare. Po ashtu, mësohet se viktima erdhi nga diaspora për pushime.

Ajo tha se se nga të shtënat me a rmë zjarri janë pIagosur tre persona, ku njëri nga ta nuk arriti që t’u mbijetojë pIagëve të marra.

Ngjarja është raportuar në Polici rreth orës 19:04.

Sipas saj, dy të pIagosurit tjerë janë jashtë rrezikut për jetë dhe janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Published
Categorized as Lajme